Online filmy

>>>>Uvod<<<<

Tři Oscaři pro Avatar

Tři Oscaři pro Avatar

Dvaaosmdesátý ročník prestižního udílení cen Americké filmové akademie Oscar je za námi a jeden z nejpopulárnějších snímků (nejen) loňského roku na něm samozřejmě nechyběl. Jak si Avatar vedl?

 
Během celé ceremonie se Avataru podařilo získat celkem tři Oscary, a to za nejlepší vizuální efekty, kameru a výpravu. Tři ocenění představují nepochybně nemalý úspěch, z pohledu mnoha fanoušků se přesto může jednat spíše o zklamání. Vedle obrovského hypu okolo celého filmu a dobytí statusu nejvýdělečnějšího filmu historie se na tom totiž může podílet zejména fakt, že Avatar měl ve hře rovných devět nominací.

Cenu za nejlepší film mu však vyfouklo opěvované drama a největší favorit letošních Oscarů Smrt čeká všude, stejně tak jako i Cameronovu režii, střih a mix a střih zvuku. Poslední nominaci, a to za hudbu, pak Avataru přebral soundtrack k pixarovce Vzhůru do oblak od Michaela Giacchina.

 

Přehled všech nominací a výherců:
  • NEJLEPŠÍ FILM
    Smrt čeká všude
    Avatar
    The Blind Side
    District 9
    An Education
    Hanebný pancharti
    Lítám v tom
    Precious: Based on the Novel Push by Sapphire
    A Serious Man
    Vzhůru do oblak

  • NEJLEPŠÍ HEREC V HLAVNÍ ROLI
    Jeff Bridges (Crazy Heart)
    George Clooney (Lítám v tom)
    Colin Firth (A Single Man)
    Morgan Freeman (Invictus: Neporažený)
    Jeremy Renner (Smrt čeká všude)

  • NEJLEPŠÍ HEREČKA V HLAVNÍ ROLI
    Sandra Bullock (The Blind Side)
    Helen Mirren (The Last Station)
    Carey Mulligan (An Education)
    Gabourey Sidibe (Precious: Based on the Novel Push by Sapphire)
    Meryl Streep (Julie a Julia)

  • NEJLEPŠÍ HEREC VE VEDLEJŠÍ ROLI
    Christopher Waltz (Hanebný pancharti)
    Matt Damon (Invictus: Neporažený)
    Woody Harrelson (The Messenger)
    Christopher Plummer (The Last Station)
    Stanley Tucci (Pevné pouto)

  • NEJLEPŠÍ HEREČKA VE VEDLEJŠÍ ROLI
    Mo'Nique (Precious: Based on the Novel Push by Sapphire)
    Penelope Cruz (Nine)
    Vera Farmiga (Lítám v tom)
    Maggie Gyllenhaal (Crazy Heart)
    Anna Kendrick (Lítám v tom)

  • NEJLEPŠÍ REŽIE
    Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude)
    James Cameron (Avatar)
    Lee Daniels (Precious: Based on the Novel Push by Sapphire)
    Jason Reitman (Lítám v tom)
    Quentin Tarantino (Hanebný pancharti)

  • NEJLEPŠÍ ORIGINÁLNÍ SCÉNÁŘ
    Smrt čeká všude (Mark Boal)
    Hanebný pancharti (Quentin Tarantino)
    The Messenger (Alessandro Camon, Oren Moverman)
    A Serious Man (Joel Coen, Ethan Coen)
    Vzhůru do oblak (Bob Peterson, Pete Docter, Thomas McCarthy)

  • NEJLEPŠÍ ADAPTOVANÝ SCÉNÁŘ
    Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (Geoffrey Fletcher)
    District 9 (Neill Blomkamp, Terri Tatchell)
    An Education (Nick Hornby)
    In The Loop (Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche)
    Lítám v tom (Jason Reitman, Sheldon Turner)

  • NEJLEPŠÍ KAMERA
    Avatar (Mauro Fiore)
    Bílá stuha (Christian Berger)
    Hanebný pancharti (Robert Richardson)
    Harry Potter a Princ dvojí krve (Bruno Delbonnel)
    Smrt čeká všude (Barry Ackroyd)

  • NEJLEPŠÍ STŘIH
    Smrt čeká všude (Bob Murawski, Chris Innis)
    Avatar (Stephen E. Rivkin, John Refoua, James Cameron)
    District 9 (Julian Clarke)
    Hanebný pancharti (Sally Menke)
    Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (Joe Klotz)

  • NEJLEPŠÍ VÝPRAVA
    Avatar (Rick Carter, Robert Stromberg, Kim Sinclair)
    Imaginarium dr. Parnasse (David Warren, Anastasia Masaro, Caroline Smith)
    Královna Viktorie (Patrice Vermette, Maggie Gray)
    Nine (John Myhre, Gordon Sim)
    Sherlock Holmes (Sarah Greenwood, Katie Spencer)

  • NEJLEPŠÍ KOSTÝMY
    Královna Viktorie (Sandy Powell)
    Bright Star (Janet Patterson)
    Coco Chanel (Catherine Leterrier)
    Imaginarium dr. Parnasse (Monique Prudhomme)
    Nine (Colleen Atwood)

  • NEJLEPŠÍ MAKEUP
    Star Trek (Barney Burman, Mindy Hall, Joel Harlow)
    Božský (Aldo Signoretti, Vittorio Sodano)
    Královna Viktorie (John Henry Gordon, Jenny Shircore)

  • NEJLEPŠÍ HUDBA
    Vzhůru do oblak (Michael Giacchino)
    Avatar (James Horner)
    Fantastic Mr. Fox (Alexandre Desplat)
    Sherlock Holmes (Hans Zimmer)
    Smrt čeká všude (Marco Beltrami, Buck Sanders)

  • NEJLEPŠÍ PÍSEŇ
    Crazy Heart ("The Weary Kind") (T-Bone Burnett, Ryan Bingham)
    Nine ("Take It All") (Maury Yeston)

    Paříž 36 ("Loin de Paname") (Reinhardt Wagner, Frank Thomas)
    Princezna a žabák ("Down in New Orleans") (Randy Newman)
    Princezna a žabák ("Almost There") (Randy Newman)

  • NEJLEPŠÍ MIX ZVUKU
    Smrt čeká všude (Paul N.J. Ottosson, Ray Beckett)
    Avatar (Christopher Boyes, Gary Summers, Andy Nelson, Tony Johnson)
    Hanebný pancharti (Michael Minkler, Tony Lamberti, Mark Ulano)
    Star Trek (Anna Behlmer, Andy Nelson, Peter J. Devlin)
    Transformers: Pomsta poražených (Greg P. Russell, Gary Summers, Geoffrey Patterson)

  • NEJLEPŠÍ STŘIH ZVUKU
    Smrt čeká všude (Paul N.J. Ottosson)
    Avatar (Christopher Boyes, Gwendolyn Yates Whittle)
    Hanebný pancharti (Wylie Stateman)
    Star Trek (Mark P. Stoeckinger, Alan Rankin)
    Vzhůru do oblak (Michael Silvers, Tom Myers)

  • NEJLEPŠÍ VIZUÁLNÍ EFEKTY
    Avatar (Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham, Andy Jones)
    District 9 (Dan Kaufman, Peter Muyzers, Robert Habros, Matt Aitken)
    Star Trek (Roger Guyett, Russell Earl, Paul Kavanagh, Burt Dalton)

  • NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM
    Vzhůru do oblak (Pete Docter)
    Fantastic Mr. Fox (Wes Anderson
    Koralína a svět za tajnými dveřmi (Henry Selick)
    Princezna a žabák (John Musker, Ron Clements)
    The Secret of Kells (Tomm Moore)

  • NEJLEPŠÍ CIZOJAZYČNÝ FILM
    El secreto de sus ojos (Argentina)
    Ajami (Izrael)
    Bílá stuha (Německo)
    Prorok (Francie)
    La teta asustada (Peru)

  • NEJLEPŠÍ CELOVEČERNÍ DOKUMENT
    The Cove (Louie Psihoyos)
    Burma VJ: Reporter i et lukket land (Anders Østergaard)
    Food, Inc. (Robert Kenner)
    The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers (Judith Ehrlich, Rick Goldsmith)
    Which Way Home (Rebecca Cammisa)

  • NEJLEPŠÍ KRÁTKOMETRÁŽNÍ DOKUMENT
    Music by Prudence (Roger Ross Williams)
    Katastrofa v Číně: Slzy Sečuánské provincie (Jon Alpert)
    The Last Campaign of Governor Booth Gardner (Daniel Junge)
    The Last Truck: Closing of a GM Plant (Steven Bognar, Julia Reichert)
    Królik po berlinsku (Bartosz Konopka)

  • NEJLEPŠÍ KRÁTKOMETRÁŽNÍ ANIMOVANÝ FILM
    Logorama (François Alaux, Herve de Crecy, Ludovic Houplain)
    French Roast (Fabrice Joubert)

    Granny O'Grimm's Sleeping Beauty (Nicky Phelan)
    La dama y la muerte (Javier Recio Gracia)
    Wallace and Gromit in 'A Matter of Loaf and Death' (Nick Park)

  • NEJLEPŠÍ KRÁTKOMETRÁŽNÍ HRANÝ FILM
    The New Tenants (Joachim Back)
    The Door (Juanita Wilson)
    Istället för abracadabra (Patrik Eklund)
    Kavi (Gregg Helvey)
    Miracle Fish (Luke Doolan)
Žádné komentáře
 
Nastavit kinofilmy.tk/ jako domovskou stránku